Debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie”
W sali świetlicy wiejskiej w Karwińcu odbyła się debata społeczna poświęcona tematyce Bezpieczeństwa Seniorów. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Urzędu Gminy, ZUS-u OSP Bierutów i wiele innych instytucji. Z zaproszenia na spotkanie skorzystali również słuchacze Uniwersytetu III Wieku i Zarząd Emerytów i Rencistów w Bierutowie.
Wczoraj w świetlicy wiejskiej w Karwińcu gmina Bierutów odbyła się Debata Społeczna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- Bezpieczeństwo Seniorów miasta i gminy Bierutów” Do debaty zostali zaproszeni mieszkańcy gminy, a także instytucje odpowiedzialni za bezpieczeństwo seniorów.
W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Bierutów Piotr Sawicki, Kierownik Inspektoratu oddziału ZUS w Oleśnicy Małgorzata Sokolska oraz specjalista Magdalena Karamon. Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Bierutowie Jarosław Kwieciński, Zarząd Emerytów i Rencistów w Bierutowie, Przedstawiciele Uniwersytetu III Wieku, Proboszcz Parafii św. Józefa Oblubieńca Maryi Panny w Bierutowie Mitkiewicz Bartosz.
Komendant Komisariatu Policji w Bierutowie asp.szt. Sławomir Gerlach przywitał zgromadzone osoby na debacie, a następnie przedstawił ocenę stanu bezpieczeństwa na terenie gminy. Następnie funkcjonariusz asp. Michał Wróblewski omówił zagadnienia dotyczące metod oszustw na „wnuczka”, „policjanta”. Zaprezentował sylwetki dzielnicowych, a także omówił zasady działania i korzyści wynikające z „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”.
Policjanci omówili dodatkowo zagadnienia związane z funkcjonowaniem aplikacji „Moja Komenda – kontakt z Policją i dzielnicowym na wyciągnięcie ręki”. Uczestnicy debaty wymienili się własnymi spostrzeżeniami o zagrożeniach, a także podczas prowadzonej dyskusji proponowali wprowadzenie nowych rozwiązań w zakresie edukacji mieszkańców gminy.
PAMIĘTAJMY!
Jeśli osoba w rozmowie telefonicznej podaje się za członka naszej rodziny i prosi o pomoc finansową (najczęściej jest to prośba o pożyczenie pieniędzy), sprawdźmy, czy jest to prawdziwy krewny. W jaki sposób? Oddzwońmy do krewnego lub skontaktujmy się z innymi członkami rodziny, którzy mogą potwierdzić, że jest to ta osoba, za którą się podaje oraz czy rzeczywiście potrzebuje takiej pomocy, o jaką prosi. Pamiętajmy, aby zawsze o swoich podejrzeniach powiadomić Policję.
Każdy, niezależnie od wieku powinien czuć się bezpiecznie!
st.asp. Bernadeta Pytel
Oficer Prasowy KPP w Oleśnicy
tel. 601-589-781